25. – 29. 4. 2022

Lesní workshop v Estonsku 22
Estonsko 2022
 • Druhově bohaté lesy – rostliny, živočichové, houby.
 • Rašelinné lesy a rašeliniště.
 • Pozorování lesních ptáků s ornitologem.
 • ChagaHealth – sbírání, pěstování a medicinální využití dřevokazné houby Reazavce šikmého (čaga). Pěstování čagy jako nový druh příjmů a snížení daně z půdy.
 • ECOBASE – aktuální téma ukládání uhlíku a uhlíkové farmaření, trh s uhlíkovými kredity jako alternativní příjem pro vlastníky lesů.
 • Práce na pilotních lesních pozemcích – oprava lesního odpočivadla, výroba a věšení ptačích budek.

  Moc se mi líbilo, že jsme poznali různé typy estonské lesní krajiny. Vzhledem k tomu, že to bylo doplněno výkladem zkušených lidí, kteří mají k tamní krajině vztah, se člověk dozvěděl opravdu mnohé.
  (Adam, 24)

  Na konci dubna jsme se díky Sdružen Splav a jejich projektu Enklávy života vydali na naučnou výpravu do Estonska. Ačkoliv se jedná o zemi poměrně rovinatou až monotónní, návštěvy všemožných lesů a hvozdů současných i budoucích nás přesvědčily, že milovníkovi přírody má tato země přesto co nabídnout. Kde to šlo, přiložili jsme ruku k dílu a pomohli tak snad lepšímu rozvoji tamního lesohospodářství. Estonští organizátoři se nás ujali jako vlastních a i program vypilovali tak, že ať vlastník lesa, znalec v oboru i prostý lesní nadšenec si přišli na své a odjížděli plni dojmů.
  (Jiří, 24)

  Léčivý les v Lohusalu, Estonsko PDF →

  Les k procházkám, Estonsko PDF →

  Les k vázání uhlíku, Tibuvalja, Estonsko PDF →

  Les pro biomasu, Estonsko PDF →

  Rodinný les Penta, Estonsko PDF →

  EstonskoČeskoLesní disputace
  Les druhově bohatý
  Les ddgadfha

  Les ddgadfha

  gfdhafhafhaBorne Sulinowo, West Pomeranian Voivodeship, Polsko, 140 m.n.m., 8,02 haNadace Stanisław KarłowskiBiodiverzita je v posledních letech velmi frekventované slovo, které se objevuje v různých souvislostech a podobách. Co však skutečně znamená? Biodiverzita...